
Аktīvā tehnoloģiju attīstība būvdarbu sfērā ļauj ātrāk un efektīvāk izpildīt daudzu veidu darbus. Jauno materiālu izmantošana ļauj ievērojami samazināt izpildes termiņus, pazemināt materiālo izmaksu līmeni. Veiksmīgs piemērs ir iestiepto griestu tehnoloģija, kura tiek plaši pielietota privātajās kotedžās un pilsētas iedzīvotāju dzīvokļos. Runājot par konstrukcijas īpatnībām, jāatzīmē, ka tā sastāv no audekla, kuru piestiprina pie speciāli šim nolūkam izveidota karkasa. Ģeometrijas ziņā faktiski nepastāv ierobežojumi, iestieptie griesti var būt jebkuras formas un apjoma, ar jebkuru pildvielu.
Dizaineri, ierindas patērētāji un profesionālie celtnieki augstu vērtē šādus izstrādājumus daudzu iemeslu dēļ, un dažus no tiem ir vērts apskatīt sīkāk:
Vispirms tiek veikta uzmērīšana, pārdomāts stilistiskais risinājums, atlasīti kopējam interjera stilam piemērotākie materiāli. Tiek atzīmēta montāžas darbu veikšanas vieta. Nākamais posms ir karkasa elementu uzstādīšana, apgaismes ķermeņiem paredzēto punktu ierīkošana. Tad galvenais korpuss jāapvelk ar plēvi, jāuzstāda bagetes un droši jāpiestiprina pie tām plēve. Мeistars rūpīgi pārbauda spraugu esamību, vēlreiz pārbauda apgaismojuma elementu pieslēgumu. Ar siltuma “lielgabalu” griestu pārklājumu sasilda un pievelk. Atdziestot griesti iegūst pabeigtu izskatu.
Viss process neaizņem daudz laika, parasti speciālistiem pilnīgi pietiek ar vienu darba dienu. Ja konstrukcija ir sarežgītāka, sastāv no vairākiem līmeņiem, vajadzēs vairāk laika.